KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 11729186
*
nr 1172 9186
Maja Fjaestad
(1873-1961), Sverige
Träsnitt, Ängsblommor, motivet: 23x24
Maja Fjaestad, född 1873 i Hörby, Skåne, död 1961 i Arvika, svensk målare och konsthantverkare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 18:35:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 23:35:33
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Maja Fjaestad
Maja Fjaestad, född 1873 i Hörby, Skåne, död 1961 i Arvika, svensk målare och konsthantverkare.
Läs mer om Maja Fjaestad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt maja fjaestad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt ängsblommor
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:55
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13
*
Maja Fjaestad
Maja Fjaestad, född 1873 i Hörby, Skåne, död 1961 i Arvika, svensk målare och konsthantverkare.
Läs mer om Maja Fjaestad
nr 1172 9186
Maja Fjaestad
(1873-1961), Sverige
Träsnitt, Ängsblommor, motivet: 23x24
Maja Fjaestad, född 1873 i Hörby, Skåne, död 1961 i Arvika, svensk målare och konsthantverkare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 23:35:33 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Maja Fjaestad
Maja Fjaestad, född 1873 i Hörby, SkÃ¥ne, död 1961 i Arvika, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare.Läs mer om Maja Fjaestad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt maja fjaestad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt ängsblommor
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:55 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13